Kotva
ŠKOLA NABÍZÍ

Střední škola elektrotechniky a strojírenství nabízí zájemcům o studium výběr z mnoha oborů - maturitních i učebních. Uchazeči si mohou vybrat z 13 oborů elektrotechnického, strojírenského i ekonomického zaměření. Přijďte se podívat ve Dnech otevřených dveří k nám do školy a vybrat si ze široké nabídky maturitních i učebních oborů. 

  

 

 

 

 
 
Šablony

 

 

Od 1.9.2017 do 31.8.2019 je SŠES realizátorem projektu s názvem: „Zvyšování kvality vzdělávání na SŠES Praha“,reg.č.CZ.02.3.X/0.0/0.0/16_ 042/0005226 v rámci Výzvy č. 02_16_042 - Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro SŠ a VOŠ I, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV).

 

Informace o projektu (Velikost: 374.2 kB)

 
 
Stipendium pro žáky školy
 
 
Virtuální prohlídka školy

 
 
Schránka důvěry
 
 
Kalendář akcí
44. školní týden
Počítadlo
Online:
25

Dnes:
71

Posledních 7 dní:
27616

Posledních 30 dní:
117855

Celkem:
459889

Mapa webu
A
A
A
Vloženo: 24.6.2019 | Autor: vera.lencova | Zobrazeno: 109x
Z kapacitních důvodů (nedostatek zájemců) o studium oboru Elektromechanik pro zařízení a přístroje (Chladící a klimatizační zařízení) se posouvá termín zveřejnění výsledkové listiny na den 1. 7. 2019.

Vloženo: 6.6.2019 | Autor: vera.lencova | Zobrazeno: 1296x
Dne 5.6.2019 se naši studenti zúčastnili konference středních škol StreTech pořádané FS ČVUT na půdě univerzity v Dejvicích. Konference umožňuje setkání a prezentaci odborných prací studentů středních škol z celé republiky. Studenti třetího ročníku naší školy zaujali dvěma projekty. Stručné představení projektů je zveřejněno na internetových stránkách ČVUT ve sborníku prací. Programátoři CNC strojů představili projekt s názvem Analýza povlakovaných povrchů řezných nástrojů, ve kterém se věnovali způsobům nanášení povlaků a srovnání jejich vlastností a použití. K prezentaci využili aplikaci PowerPoint, vytvořili materiálové listy, ke kterým měli přiřazeny nástroje z patřičného materiálu. Letečtí mechanici prakticky předvedli demontáž a následnou montáž leteckého motoru Walter Minor 4 z roku 1947. Zároveň postup montáže a demontáže prezentovali pomocí aplikace PowerPoint a k dispozici byl i technologický postup zpracovaný formou návodky. Oba projekty se setkaly se zájmem z řad pracovníků ČVUT, studentů ostatních středních škol i veřejnosti. Jejich práce byly odborníky hodnoceny velmi kladně. Díky velmi dobré přípravě a nasazení našich studentů byla škola výborně reprezentována v konkurenci 150 projektů od 268 autorů ze 72 škol. Fotogalerie v celém článku. 

Vloženo: 5.6.2018 | Autor: vera.lencova | Zobrazeno: 969x
Všichni absolventi čtvrtých ročníků, kteří neuspěli v některé části maturitní zkoušky v minulých termínech, a ti, kteří budou skládat opravné, resp. doklasifikační zkoušky za 4. ročník a maturitní zkoušky konat poprvé v září, se mohou přihlašovat k podzimnímu termínu maturitní zkoušky od 5. 6. 2019. Více v celém článku.

Vloženo: 21.5.2019 | Autor: vera.lencova | Zobrazeno: 1392x
V pátek dne 17. května 2019 navštívil naši školu radní pro oblast školství, sportu, vědy a podpory podnikání pan PhDr. Mgr. Vít Šimral, Ph.D. et Ph.D. Pan radní společně s paní ředitelkou Ing. Bc. Simonou Nesvadbovou, Ph.D. a jejími zástupci debatoval o významných tématech týkajících se další koncepce rozvoje Střední školy elektrotechniky a strojírenství, střednědobých a dlouhodobých plánech školy a jejích projektech a také o pravděpodobném dalším vývoji studijních oborů na naší škole. Více informací se dočtete v celém článku.

Vloženo: 20.5.2019 | Autor: vera.lencova | Zobrazeno: 1472x
Střední škola elektrotechniky a strojírenství využívá pro výuku strojírenských oborů zejména u výuky oboru Programátor počítačem řízených strojů dva CNC stroje HAAS typu Mini Mill – vertikální číslicově řízenou frézku a univerzální hrotový soustruh typ ST10Y. Tyto stroje škola zakoupila od firmy Teximp, která je výhradním prodejcem CNC strojů HAAS Automation a také zastupuje nadaci GeneHaas Foundation v České republice. Tato nadace byla založena v roce 1999 majitelem firmy HAAS Automation Genem Haasem. Působí celosvětově a nabízí školám s technickým zaměřením CNC nejen techniku, ale i finanční a materiální podporu výuky. Naše škola požádala o tuto podporu a nadace Gene Haas jí darovala 10.000 $. Šek s touto částkou byl slavnostně předán zástupcům naší školy ve čtvrtek 16.5.2019 ve výstavních prostorách firmy Teximp. Naše škola byla jedna ze šesti středních škol v ČR, kterým se podařilo tuto podporu získat.

Vloženo: 17.5.2019 | Autor: vera.lencova | Zobrazeno: 1385x
Žáci třídy SZ2 se zúčastnili 16.5.2019 exkurze do společnosti Elitronic s.r.o. v Liberci. Firma se zabývá vývojem a výrobou průmyslové elektroniky a osazováním desek plošných spojů (DPS). Žáci viděli technologii výroby plošných spojů průmyslově, několika stupňové kontroly, tak aby vyhověly náročným normám např. pro automotive a pro armádu. Zaujalo je i efektivní propojení výroby a výpočetní techniky využité nejen při výrobě a evidenci, ale i při testování funkčnosti desek a jejich oživování. Žáci si prohlédli automatizovanou výrobní linku na pájení vlnou a selektivní pájení. Seznámili se i s řízením výroby a s informačním systémem.
Fotografie z akce jsou k nahlédnutí v celém článku. 

Vloženo: 24.5.2018 | Autor: vera.lencova | Zobrazeno: 1761x

V pondělí 15. dubna 2019 naše škola pořádala charitativní akci s názvem Běhání, které pomáhá, aneb Run and Help.  Akce se konala u blízkého Hamerského rybníka, kde jsme využili zázemí tamního sportovního centra. Hlavními účastníky závodu byli nejen žáci, ale také učitelé z naší Střední školy elektrotechniky a strojírenství. Za každý okruh okolo rybníka v délce 800 metrů účastníci přispěli dobrovolnou částkou na Konto Bariéry. Vybrané peníze letos pomohou 19ti letému  Lukášovi, který trpí dětskou mozkovou obrnou. Konkrétně jsou určeny na financování rehabilitace, která není hrazena z fondu veřejného zdravotního pojištění (https://www.kontobariery.cz/Projekty/Projekty-Konta-BARIERY/Run-and-Help/Run-and-Help-2018).

Za příznivého počasí se okolo Hamerského rybníka proběhlo nebo prošlo více než 150 žáků a pedagogů naší střední školy, kteří dohromady zdolali přes 120 km. Konečná částka, kterou jsme tak mohli poslat Lukášovi, je 2970Kč.

Za kabinet TV Miloslav Albl


Vloženo: 1.3.2019 | Autor: vera.lencova | Zobrazeno: 2166x
Od září 2019 nabízí Střední škola elektrotechniky zkrácené nástavbové jednoleté studium oboru Elektromechanik pro zařízení a přístroje (26-52-H/01) s motivačním názvem Chladící a klimatizační zařízení zakončené získáním výučního listu. Jedná se o studium denní. Zájemci o studium mohou odevzdávat přihlášky (ke stažení dále v textu) v 1. kole v období od 1. 4. 2019 do 20. 6. 2019 na studijní oddělení školy. Vzhledem k omezené kapacitě doporučujeme odevzdat přihlášky co nejdříve. Výsledky přijímacího řízení budou zveřejněny 24. 6. 2019 na webových stránkách školy a výsledková listina bude vyvěšena na budově školy. Každá přihláška musí být potvrzena na přední straně lékařem. Více o nabízeném oboru a kritériích přijetí ke studiu naleznete v celém článku.

Vloženo: 3.4.2019 | Autor: vera.lencova | Zobrazeno: 1870x

V rámci spolupráce naší školy s ČVUT, která již probíhá delší dobu, navštívili SŠES zástupci fakulty strojní, konkrétně člen vedení FS ČVUT proděkan pro pedagogickou činnost doc. Ing. Jan Řezníček, CSc specialista v oboru aplikované mechaniky a Ing. Jan Smolík, Ph.D. gestor rozvoje oborového výzkumu a předseda SpOS.

Více v celém článku. 

Vloženo: 7.2.2019 | Autor: vera.lencova | Zobrazeno: 2726x
Nestihli jste se přijít podívat v termínech Dnů otevřených dveří? Naše škola nabízí prohlídky výukových prostor a seznámení se s nabízenými obory i mimo Dny otevřených dveří. Pracovník školy se Vám bude individuálně věnovat, stačí si sjednat termín na tel. čísle 736 201 515 - pan Valvoda.

1 2 3 4 5
Celkem: 42 článků