Anglie 2019

sses praha 10 Novinky

Začátek školního roku 2019/2020 začal pro 34 studentů naší školy poměrně neobvykle, a to velmi vydařeným výletem do jižní Anglie. Po dlouhé cestě Německem, Belgií a Francií a po přejezdu trajektem z francouzského Calais do anglického Doveru jsme se v pondělí 2. 9. ráno ocitli v hlavním městě Velké Británie – Londýně , kde jsme strávili celý den. Navštívili jsme pevnost Tower, kde jsou např. vystaveny korunovační klenoty, projeli jsme se lodí po Temži a nevynechali ani projížďku na obřím kole tzv. London Eye. Také jsme se prošli přes Trafalgarské náměstí až k Buckinghamskému paláci. Dále v celém článku včetně fotogalerie.

 

V dalších třech dnech jsme postupně navštívili nejznámější a nejkrásnější místa jižní Anglie. K nim patří největší hrad v Anglii – Dover Castle, bělostné křídové útesy i vápencové útesy Seven Sisters na pobřeží, městečko Battle a jeho opatství, britská námořní základna ve městě Portsmouth, přímořské lázeňské město Brighton či nejznámější univerzitní město Oxford.

K největším zážitkům patřila např. prohlídka lodi HMS Victory, se kterou bojoval, a na které také padl admirál Nelson v bitvě u Trafalgaru r. 1805 nebo návštěva podmořského centra Sea Life Centre, kde byli k vidění žraloci a další mořští živočichové. Asi nejkrásnějším zážitkem byli odměněni ti, kteří sebrali odvahu a vyjeli na 160 m vysokou vyhlídkovou věž na pobřeží v Brightonu.

(Mgr. Petra Heřmanová)