Konference středních škol – StreTech 2019

sses praha 10 Novinky

Dne 5.6.2019 se naši studenti zúčastnili konference středních škol StreTech pořádané FS ČVUT na půdě univerzity v Dejvicích. Konference umožňuje setkání a prezentaci odborných prací studentů středních škol z celé republiky. Studenti třetího ročníku naší školy zaujali dvěma projekty. Stručné představení projektů je zveřejněno na internetových stránkách ČVUT ve sborníku prací. 

Programátoři CNC strojů představili projekt s názvem Analýza povlakovaných povrchů řezných nástrojů, ve kterém se věnovali způsobům nanášení povlaků a srovnání jejich vlastností a použití. K prezentaci využili aplikaci PowerPoint, vytvořili materiálové listy, ke kterým měli přiřazeny nástroje z patřičného materiálu.

Letečtí mechanici prakticky předvedli demontáž a následnou montáž leteckého motoru Walter Minor 4 z roku 1947. Zároveň postup montáže a demontáže prezentovali pomocí aplikace PowerPoint a k dispozici byl i technologický postup zpracovaný formou návodky. Oba projekty se setkaly se zájmem z řad pracovníků ČVUT, studentů ostatních středních škol i veřejnosti. Jejich práce byly odborníky hodnoceny velmi kladně. Díky velmi dobré přípravě a nasazení našich studentů byla škola výborně reprezentována v konkurenci 150 projektů od 268 autorů ze 72 škol. Fotogalerie v celém článku.