Stirlingův motor 2. kolo

Věra Lencová Novinky

Druhé kolo soutěže Stirlingův motor proběhlo 29.5.2024 v Národním technickém muzeu. V letošním, již 18.ročníku, soutěžilo celkem dvaadvacet týmů z různých koutů naší republiky. Soutěžící přivítali organizátoři a ředitel Národního technického muzea, který všem zúčastněným daroval dvě vstupenky s platností jeden rok. Pak už se nad dvěma startovními plameny rozběhly motory.

Naše škola měla v soutěži tři týmy, přičemž soutěžící ze třetího ročníku sklízeli zasloužené úspěchy. V kategorii „design“ se umístili na druhém místě a v kategorii „ Technické vylepšení oproti základní verzi“ na třetím místě, v kategorii „otáčky“ byli pátí. Úspěchy jsou o to cennější, že v letošním ročníku byla konkurence opravdu velká. Studenti druhého ročníku se výrazněji neprosadili, ale zato načerpali zkušenosti a náměty pro vylepšení svých motorů do příštího ročníku. Vznikla i nová přátelství s nadšenci do strojařiny a to je, myslím, úžasným přínosem této akce.