Odvážíme si 2. místo z florbalového turnaje Subterra Cup

Věra Lencová Novinky

V pátek 24.11.2023 se naše škola zúčastnila prvního kola tradičního florbalového turnaje nazývaného Subterra Cup. Na turnaji jsme odehráli 3 zápasy. V prvním utkání naši studenti ještě v polovině prohrávali 2-1. V poločase však hráči posbírali síly a odvahu a podařilo se jim utkání zvrátit ve svůj prospěch. Nakonec ho tedy vyhráli 2-1. Druhé utkání nabídlo opět vyrovnaný průběh a po 20 odehraných minutách svítilo na výsledkové tabuli vyrovnané skóre 2:2. V posledním zápase jsme nastoupili do pomyslného finále, jelikož oba zúčastněné týmy v dosavadním průběhu nepoznaly hořkost porážky. Náš soupeř měl však po dvou odehraných utkáních lepší skóre z předchozích zápasů, a tak jsme pro dosažení prvního místa museli vyhrát za 3 body. Zápas nabídl opět velmi vyrovnaný průběh a ještě minutu před koncem byl stav utkání vyrovnaný. S vědomím, že k celkovému vítězství na turnaji musíme zvítězit v základní hrací době, jsme přistoupili ke hře bez brankáře, ve které jsme nakonec bohužel inkasovali.

I přes závěrečný nezdar skončili naši studenti pod vedením pana učitele Mandlera na krásném druhém místě.